Kleje do podłóg

By wybudować dom lub wykończyć mieszkanie, potrzeba dość dużego wkładu pieniężnego, ekipy remontowej oraz mnóstwa narzędzi i produktów. Dzięki zaangażowaniu osób znających się na kładzeniu gładzi, płytek czy paneli, po kilku miesiącach można wprowadzić się do swojego odnowionego miejsca na ziemi. Od efektu końcowego zależą nie tylko umiejętności glazurników czy monterów podłóg, ale także dodatki, jakimi przytwierdzają płytki czy drewno do podłogi i ścian. Przed przystąpieniem do prac, warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych spoiw. Jako że na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, znanych i mniej popularnych marek, przy wyborze kleju do podłóg należy pamiętać o kilku podstawowych składnikach, jakie powinien zawierać, by trwale utrzymywały przyklejane tworzywo.

Wybierz odpowiedni klej montażowy

Jaki klej montażowy wybrać? Poznaj naszą ofertę!

Jeżeli zastanawiasz się, jaki klej montażowy jest najlepszy, odpowiadamy - to zależy. Wszystko sprowadza się do kwestii rodzaju materiału, bo inne lepidło będzie kleiło płytki, a inne przyda się podczas kafelkowania szklanych elementów. Oczywiście, na sklepowych półkach można trafić także na uniwersalny klej budowlany, jednak mimo wszystko warto dobrze przemyśleć wybór lepiszcza. Dzięki dobraniu produktu o parametrach idealnych dla drewnianych desek czy parkietu. Nawet wśród elementów tego samego rodzaju mogą potrzebować różnych kleidło o różnych preferencjach. Przykładowo, klej montażowy do drewna musi być elastyczny, by jak najlepiej łączył się z powierzchnią posadzki. Niekiedy nie wiadomo, jak bardzo ma być on plastyczny, dlatego powstał klej poliuretanowo-silanowy. Zapewnia on idealną siłę wiązania, dzięki właściwościom twardo i twardoelastycznym.

Decydując się na lepiszcze, warto także zwrócić uwagę na to, czy producent zapewnia barierę antywilgociową. Dzięki temu dodatkowi, o wiele łatwiej jest utrzymać mieszkanie czy pokoje w higienicznej czystości. Tyczy się to także podłóg drewnopodobnych - wybierając klej poliuretanowy do parkietu należy także zwrócić na to uwagę. Przechodząc do zakładania ozdób gipsowych na ścianach, nie sposób nie wspomnieć o najbardziej znaczących elementach, które powinien zawierać klej montażowy do sztukaterii. Podczas wyboru należy uwzględnić jego odporność na ścinanie i odrywanie. Ta charakterystyczna cecha sprawdza się szczególnie przy montowaniu cokołów lub listew, gdyż zapewnia trwałe utrzymanie elementu na ścianie. Kolejne lepiszcze, w które warto zaopatrzyć się w trakcie remontu, szczególnie łazienki to elastyczny klej montażowy do luster. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim, silikon w nim zawarty zwiększa plastyczność kleidła. Szklane kafelki łatwo przylegają do podłoża i utrzymuje się na wybranym miejscu, a dodatek w postaci przezroczystego tworzywa sztucznego pomaga w zachowaniu estetyki. Dzięki niemu każde zwierciadło zawiśnie na ścianie o dowolnym podłożu i nie będzie się odklejało.

Omawiając sposoby na trwałe ułożenie elementów we wnętrzach, nie można nie wspomnieć o wykończeniu elewacji. Bardzo często właściciele nowo pobudowanych domów pragną ozdobić je także z zewnątrz. Również i w tym przypadku sprawdzi się wytrzymałe spoiwo, które połączy drewno, kamień czy szkło do surowych posadzek. Szybkowiążący klej montażowy na zewnątrz musi sprostać wielu trudnym podłożom, które przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy solidnie oczyścić. Cement, cegła lub inne podłoże, pozbawione bitumów, tłuszczu czy kurzu jest w stanie solidnie związać wybrany element dekoracyjny.

Rola poliuretanu w jednoskładnikowych klejach - czy warto na nim polegać?

Warto także wspomnieć o obecności poliuretanu w wybranych rodzajach klejów. Chcąc dociec, czy jego obecność jest wskazana, czy też nie, nie sposób nie wspomnieć o ich budowie oraz o zastosowaniu w szeroko rozumianym budownictwie. Przede wszystkim, są podatne na łączenie z wilgocią powietrza oraz z mgłą wodną, a połączone stanowią jednolitą masę. Za jednoskładnikowymi klejami przemawia także ich zwiększona elastyczność, przez co idealnie nadają się do klejenia nawet trudnych elementów, takich jak szyby czy drewno. Klej poliuretanowy jednoskładnikowy do parkietu sprawdzi się idealnie! Dzięki wysokiej plastyczności i łatwemu przygotowaniu lepiszcza do użycia. Jeśli marzysz o wyjątkowej podłodze w swoim domu lub chcesz trwale wykończyć miejsce tańców na sali weselnej, klej do parkietu zagwarantuje Ci wydajne, ekonomicznej wygodne rozwiązanie. Kupując sprawdzone produkty, oszczędzasz czas i pieniądze, które będzie można przeznaczyć na resztę remontu.

Klej budowlany niejedno ma imię, a jego właściwości i przeznaczenie najlepiej wskażą Ci, po który sięgnąć w jakiej sytuacji. Oprócz tego cena i szybkość zasychania odgrywa istotną rolę w wyborze, więc również warto zwrócić na nie uwagę. Dobrze dobrany klej do podłóg usprawni i ułatwi wykańczanie wnętrz. Jeżeli stoisz przed wyborem najlepszego lepiszcza do podłóg, nie wahaj się i sięgnij po jedne z propozycji od firmy BONA czy innych czołowych producentów.

Czym wyróżnia się klej montażowy do drewna?

Dobry klej do podłogi drewnianej stabilnie trzyma i nie pozostawia pustych miejsc pod parkietem. Powstały na bazie żywic syntetycznych, charakteryzuje się wysoką trwałością. Podczas układania podłogi, klej poliuretanowy zwiększa swoją objętość, co przyczynia się do szczelnego wypełnienia wolnych przestrzeni. W porównaniu do podłogi “pływającej”, kleje do parkietów pełnią ważną funkcję. Uodporniają podłogę na hałas. Mimo tego, że montaż parkietu z klejem trwa nieco dłużej niż układanie parkietu bez kleju, to warto jednak rozważyć klej montażowy właśnie ze względu na wytłumienie dodatkowego hałasu podczas chodzenia.

Klej montażowy - czy cena jest najważniejsza?

Kleje poliuretanowe do parkietu oprócz mocnego trzymania podłogi w ryzach, stają się niewidoczne po utrwaleniu spoiny, a to bardzo ważny aspekt dla osób, które cenią sobie estetyczne wykończenia. Klejone elementy po demontażu można śmiało wykorzystać ponownie. Klej do parkietu poliuretanowy jest także odporny na chemikalia więc czyszczenie drewna lub jego lakierowanie nie wpłynie negatywnie na strukturę kleju.

Jednak koniecznie należy wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Chodzi o klej poliuretanowo-silanowy. Jest ekologiczny ze względu na brak rozpuszczalników i świetnie nadaje się do każdego rodzaju drewna. Obojętnie czy klej będzie stosowany w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Kontakt z UV mu nie straszny!

Wybierając klej poliuretanowy do parkietu, cena nie powinna grać tutaj pierwszorzędnej roli. Przede wszystkim warto skupić się na pobocznych korzyściach płynących z zastosowania kleju montażowego.

Filtry
Ilość komponentów
Typ kleju
33PLN 887PLN
Szybki kontakt
Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń!

tel. 61 670 84 24