Cena promocyjna:
471,00PLN 415,00PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją:471,00PLN
Ilość (szt.):
Dostępność:duża
Producent:
Bona
Ilość komponentów:1-komponentowy
Typ kleju:Silanowy
Udostępnij:

Elastyczny klej silanowy - bezpieczny dla Twojego drewna

W ofercie klejów montażowych od firmy BONA znalazł się również produkt, którego nie może zabraknąć podczas renowacji lub układania drewnianej podłogi. Jak wiadomo, podczas użytkowania powierzchni drewnianych trzeba być bardzo ostrożnym, by nie zniszczyć struktury. Dlatego przy układaniu naturalnej podłogi trzeba zadbać o naprawdę dobrej jakości produkty do utwierdzania desek. Jeżeli ktoś poszukuje sprawdzonego preparatu do podłóg drewnianych o dużej odporności na kurczenie się, polecamy kleidło od firmy Bona. Jednokomponentowe, elastyczne lepiszcze Bona R848T spełnia normę ISO17178, co świadczy o jego elastyczności. Producent zapewnia o braku rozpuszczalników czy wody w składzie, co wpływa na możliwość jego aplikacji pod naturalnym drewnem.

Lepiszcze po utwardzeniu jest w stanie powstrzymać drewno przed pęcznieniem, co czyni go podobnym do klejów konwencjonalnych. Jego niewątpliwymi zaletami są również lekkość przy nakładaniu i utrzymanie drewna w stabilnej pozycji. Ponadto nie trzeba stosować gruntu pod klejoną nawierzchnię, a do zawiązania się lepiszcza potrzebna jest jedynie wilgoć. Wpływa to na zmniejszenie kosztów remontu. Plamy po kleju można bardzo szybko usunąć bez pozostawiania śladów. Świetnie nadaje się nawet na problematyczne nawierzchnie, gdyż nie spływa po nałożeniu. Klej Bona to doskonały wybór w przypadku ogrzewania podłogowego. Dzięki niemu remont czy wykończenie mieszkania staje się proste jak nigdy dotąd!

GŁÓWNE ZALETY

  • 1-komponentowy, łatwy w użyciu
  • Elastyczny
  • Nie zawiera wody i rozpuszczalników, właściwie nie powoduje pęcznienia drewna
  • Dobra przyczepność do prawie wszystkich podkładów i rodzajów drewna
  • Plamy kleju można z łatwością usunąć
  • Trwały, nie rozpływa się po nałożeniu – zachowuje wzór szpachli ząbkowanej
  • Nadaje się na ogrzewanie podłogowe

ZUŻYCIE

Mozaika parkietowa i podobny jednowarstwowy parkiet gotowy (lakierowany fabrycznie)
Zużycie: ok. 850 g/m², szpachla Bona 850 F lub 850 G


2-warstwowy parkiet lakierowany fabrycznie

Zużycie: ok. 1000 g/m², szpachla Bona 1000 F lub 1000 G


22 mm parkiet masywny, 3 warstwowy parkiet lakierowany,fabrycznie, 22 mm parkiet przemysłowy
Zużycie: ok. 1250 g/m², szpachla Bona 1250 F lub Bona 1250 G


(F = drobne zęby, podkłady gładsze / G = większe zęby, podkłady porowate

Klej poliuretanowo-silanowy i inne produkty

Nasz asortyment jest bogato wyposażony w wydajne, trwałe i praktyczne akcesoria. Wśród nich uwagę klientów przyciąga klej poliuretanowo-silanowy o uniwersalnym zastosowaniu. Produkt ten doskonale pracuje z drewnianymi panelami, parkietami i masywnymi podłogami. Klej poliuretanowo-silanowy jest wyjątkowo plastyczny. Po nałożeniu wykazuje stabilność i brak skurczu. W naszym sklepie dostępne są kleje jedno lub dwukomponentowe - silanowe oraz poliuretanowe. Zapraszamy!