Puszka Osmo 3065WTOOS3065PM 0,125
Puszka Osmo 3065
WTOOS3065PM 0,125
Udostępnij:

Olejny wosk twardy Osmo został stworzony z myślą o profesjonalnym wykończeniu podłóg, szczególnie tych narażonych na znaczne obciążenia. Bezbarwna powłoka na bazie olejów i wosków to oryginalny olejowosk - produkt, który wyróżnia się na tle tradycyjnych środków do zabezpieczenia podłóg.

Wosk olejny Osmo tworzy mikroporowatą powłokę, która chroni drewno, pozwalając mu jednocześnie swobodnie oddychać. W ten sposób powierzchnia regularnie przyjmuje i oddaje wilgoć, a korzystny mikroklimat zostaje zachowany.

Półmatowy wosk olejny Osmo do Twoich powierzchni

Już niewielka warstwa produktu skutecznie zabezpiecza drewno przed ścieraniem, wnikaniem brudu czy innymi plamami. Nałożona powłoka nie pęka i nie rozwarstwia się, w czym stanowi różnicę pomiędzy Woskiem olejnym Osmo a lakierami do drewna. W przypadku miejscowego uszkodzenia można poddać renowacji jedynie fragment podłogi - nie trzeba cyklinować całej posadzki. Produkt jest ekologiczny, a ochroniona powierzchnia jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

GŁÓWNE ZALETY Wosku olejnego OSMO

Produkt jest nadzwyczaj trwały oraz wytrzymały i pomaga zachować naturalne piękno drewnianej powierzchni. Chroni podłogę przed ścieraniem i zabezpiecza ją na wypadek plam z kawy, wina czy coli. Łatwa w czyszczeniu powłoka mikroporowata pozwala drewnu oddychać. Osmo 3065 można bardzo łatwo zaaplikować, a także wykorzystać ponownie do częściowej renowacji powierzchni. Produkt posiada certyfikat EN 71.3 i DIN 53160, które sprawiają, że potraktowana nim podłoga tworzy bezpieczną powłokę dla zabawek oraz jest odporna na ślinę i pot.

GDZIE MOŻNA ZASTOSOWAĆ Wosk olejny OSMO?

Produktem można wykończyć mocno obciążone powierzchnie, jeżeli uprzednio nałoży się jedną z barwiących powłok OSMO. Świetnie nada się do bezbarwnego wykończenia powierzchni drewnianych, w tym litych desek, płyt warstwowych, pokładowych, OSB, parkietów czy podłóg korkowych. Wosk olejny Osmo  można zastosować do ochrony mebli, zabawek lub schodów, a także do wielu innych powierzchni wewnętrznych.

WSKAZÓWKI - CO MOŻNA ZROBIĆ, BY WOSK OLEJNY OSMO SPRAWDZIŁ SIĘ JESZCZE LEPIEJ?

By jak najszybciej pozbyć się charakterystycznego zapachu oleju i cieszyć się odświeżoną podłogą, zaleca się nałożenie niewielkiej ilości produktu. Warto pamiętać też, że oleje podbijają barwę drewna i wzmacniają rysunek słojów, w wyniku czego powstaje efekt wilgotnego drewna. Aby go uniknąć, należy nanieść bardzo cienką warstwę produktu na powierzchnię i dopiero wtedy wykończyć ją jednym z bezbarwnych wosków Original. Przy białych nawierzchniach warto rozważyć nałożenie białego Wosku Twardego Olejnego Rapoid 3240 zamiast wersji bezbarwnej. Zabezpieczając ciemne i oleiste gatunki drewna, takie jak wenge, merbau czy jatoba najlepiej sięgnąć po bezbarwny Wosk Olejny do Egzotyków Osmo lub Wosk Twardy Olejny 2K Eco Pure. Wskazane jest wykonanie próby przed nakładaniem olejowosku.

Jeżeli Wosk olejny Osmo jest nakładany na podłogi korkowe, to ze względu na jego chłonność wskazane jest nakładanie bardzo cienkiej warstwy. W przypadku tego rodzaju podłogi wydłuży się także czas schnięcia, który wynosi minimum 24 h. Produkt sprawdzi się nie tylko na posadzkach, ale także na wnętrzach szaf i szuflad, przy czym należy pamiętać, by nakładać cienką warstwę tylko raz - najlepiej za pomocą szmatki. Grubsze zabrudzenia można spokojnie usunąć za pomocą miotły lub odkurzacza. Do regularnego czyszczenia powierzchni najlepiej używać skoncentrowanego Osmo Wisch-Fix. Po rozcieńczeniu z wodą przetrzeć nawierzchnię nawilżonym mopem. Do odświeżenia nawoskowanych miejsc sprawdza się Środek do czyszczenia i pielęgnacji wosku Osmo. W celu zwiększenia połysku, gdy powierzchnia będzie sucha, można nałożyć na nią niewielką warstwę Środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo, a następnie wypolerować.

Rodzaj podłoża, na którym zostanie zastosowany olejowosk Osmo, ma duże znaczenie jeśli chodzi o ostateczny efekt. W przypadku stosowania produktu na nieznanych nawierzchniach zaleca się dokonanie próby kontrolnej na niewielkim fragmencie podłogi.


WYDAJNOŚĆ

1 litr wystarcza na ok. 24 m² powierzchni pokrytej jedną powłoką. Pokrycie produktem zależy w znaczącym stopniu od charakteru drewna. Wszelkie informacje odnoszą się do gładkich i skrawanych/obrobionych powierzchni. Inne powierzchnie nie gwarantują całkowitego pokrycia.