osmo olej bezbarwny do drewna teakosmo olej bezbarwny do drewna teak
osmo olej bezbarwny do drewna teak
osmo olej bezbarwny do drewna teak
Cena:110,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
OSMO
Ilość komponentów:1-komponentowy
Pojemność:0,75L
Udostępnij:

Jak dobry olej do drewna tarasowego to tylko Osmo!

Produkt powstał na bazie olejów pochodzenia naturalnego, z myślą o renowacji i ochronie drewnianych tarasów w symbiozie ze środowiskiem naturalnym. Po nałożeniu na podłogę Osmo olej bezbarwny do drewna, tworzy się bezbarwna i transparentna powłoka. Ma ona charakter mikroporowaty oraz hydrofobowy, dzięki czemu pozwala drewnianym deskom oddychać oraz pracować. Dzięki redukcji pęcznienia, a także kurczenia się podłogi można oczekiwać, że posadzka na tarasie nie popęka ani nie złuszczy się. Bezbarwny olej do drewna Osmo ma tę przewagę nad zwykłymi lakierami, że położona warstwa specyfiku nie odpryskuje się, co znacznie ułatwia pielęgnację posadzki. Produkt nie tylko wpływa na żywotność podłogi, ale również pozwala zabezpieczyć ją przed wnikającym brudem czy wodą.

Z czasem, gdy podłoga na tarasie nie będzie już wyglądała tak dobrze, jak tuż po nałożeniu oleju, można ją odnowić. Przy czym podkreślamy, że olej do drewna Osmo można użyć do renowacji jedynie najbardziej zniszczonych fragmentów posadzki (nie trzeba cyklinować całej powierzchni). To sprawia, że utrzymanie posadzki w idealnym stanie jest niesamowicie łatwe oraz szybkie. Wersja bezbarwna olejów do tarasów Osmo dopasowuje się do każdego koloru drewna, dzięki czemu można odnowić lub wyrównać naturalny kolor każdego rodzaju podłogi. W przypadku bezbarwnego oleju do drewna tarasowego Teak 007, przed położeniem transparentnej warstwy należy uprzednio zastosować jeden z pigmentowych powłok Osmo. W ten sposób zapewnisz maksymalną ochronę przed szarzeniem desek pod wpływem promieni UV.

GŁÓWNE ZALETY BEZBARWNEGO OLEJU OSMO:

  • odświeża i podkreśla naturalne piękno każdego z gatunków drewna

  • wyrównuje barwę desek tarasowych

  • jest bardzo wydajnym produktem

  • cienka powłoka oleju tworzy mikroporowatą powłokę zapobiegającą pęcznieniu i kurczeniu się drewna

  • ma działanie podobne do impregnatu

  • nie łuszczy się i nie pęka

  • można nim bardzo szybko i łatwo odrestaurować drewno - nie wymaga szlifowania

ZASTOSOWANIE OLEJU DO DREWNA OSMO

Bezbarwny olej do drewna Osmo służy do odnowy oraz zabezpieczenia nawet egzotycznych gatunków drzew, takich jak Bangkirai, Daglezja, Garapa, Massaranduba, Teak. Może posłużyć również do konserwacji desek impregnowanych ciśnieniowo - modrzewia, świerku czy sosny. Idealny do desek znajdujących się stale na zewnątrz, czyli na tarasach, balkonach, schodach, płotach oraz na ogrodowych meblach.

WSKAZÓWKI - KIEDY WARTO SIĘGNĄĆ PO OLEJ DO DREWNA OSMO?

Jeżeli zamierzasz nanieść pierwszą warstwę produktu na drewno o dużej zawartości substancji oleistych, wpierw musisz zadbać o porządne wywietrzenie go. W przeciwnym wypadku impregnacja nie przyniesie odczekiwanych efektów.

Gdy zauważysz pierwsze oznaki szarzenia drewna, by zachować jego naturalny kolor, pokryj podłogę odpowiednim olejem tarasowym. Do uzyskania efektu naturalnej patyny, zamiast pigmentowej powłoki można także nałożyć dwie warstwy bezbarwnego oleju tarasowego Teak 0007. W przypadku mniej intensywnego zabarwienia drewna, na powłokę pigmentową, która stanowi drugą warstwę, można nałożyć omawiany produkt lub Antypoślizgowy Olej do Tarasów. Produkt przeciwdziałający ślizganiu się sprawdzi się na każdej powierzchni, ale zawsze jako druga warstwa powłoki.

Możesz przywrócić naturalny kolor poszarzałego drewna poprzez aplikację żelu do usuwania szarości drewna Osmo. Następnie wystarczy nałożyć wybrany olej tarasowy.

Do ochrony posadzki przed sinicą, insektami czy zgnilizną, warto posłużyć się impregnatem do drewna WR Osmo.

Najważniejsze, by powierzchnia, która ma być odnawiana, była sucha, czysta i pozbawiona śladów zmrożenia. Do nakładania bezbarwnego oleju Osmo najlepiej wybrać bezdeszczowe dni, by zapewnić deskom czas do pełnego wyschnięcia.

Kupujący ten produkt kupili także: