Na czym polega pielęgnacja Deski Barlineckiej?

Dodano:2024-03-14

deska barlinecka olejowana pielęgnacja

Drewno od lat jest cenione przez projektantów wnętrz, którzy chętnie wykorzystują je w swoich projektach. Wykonane z tego materiału podłogi dodają wnętrzom elegancji, a przy tym, wprowadzają do nich ciepło, tworząc przytulną atmosferę. Szukając odpowiedniego rozwiązania dla siebie, warto zwrócić uwagę na Deskę Barlinecką. Co ją wyróżnia? Jak należy ją pielęgnować, aby przez długi czas zachwycała swoim wyglądem?

Czym jest Deska Barlinecka?

Deska Barlinecka to autorski produkt polskiej firmy Barlinek, która jest jednym z liderów na rynku producentów podłóg drewnianych. Wyróżnia ją nie tylko szlachetny wygląd, lecz także jej właściwości użytkowe. Przede wszystkim, podobnie jak inne elementy drewniane, ma ona pozytywny wpływ na mikroklimat panujący w pomieszczeniach. Właśnie dlatego wiele osób wykorzystuje Deskę Barlinecką podczas urządzania sypialni i salonu. Co więcej, wykonana z tego produktu podłoga będzie odpowiednim wyborem dla alergików — drewno nie przyciąga bowiem kurzu.

Opisywana Deska Barlinecka została zaprojektowana w taki sposób, aby można było położyć ją na system ogrzewania podłogowego. Producent zadbał także o stabilność konstrukcji takiej podłogi, tworząc każdą deskę z trzech warstw drewna ułożonych krzyżowo. Wiele osób docenia również Deskę Barlinecką za łatwość jej montażu, dzięki czemu można położyć ją samodzielnie, bez zatrudniania fachowca.

Na czym polega pielęgnacja Deski Barlineckiej?

Warto pamiętać jednak o kilku wskazówkach, które pozwolą przez długi czas cieszyć się wyglądem, jakim wyróżnia się Deska Barlinecka. Pielęgnacja tego rodzaju podłogi, choć może wydawać się nieco skomplikowana, przy użyciu odpowiednich produktów nie powinna sprawiać większych trudności. Ważna jest przede wszystkim impregnacja podłogi. Dobrze jeszcze przed rozpoczęciem użytkowania danej powierzchni ją zaimpregnować, a później powtarzać tę czynność regularnie.

W tym celu możesz również wykorzystać olej. Warto wybrać wariant szybkoschnący, który z łatwością nałożysz na parkiet. Ten zabieg należy powtarzać przynajmniej co roku. Pozwoli to na podkreślenie wyjątkowego wyglądu Deski Barlineckiej, a także sprawi, że nie będzie się ona szybko ścierać. Alternatywą dla tego rozwiązania jest lakierowanie drewnianej podłogi. Będzie ono doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na tym, aby czyszczenie parkietu nie sprawiało większych problemów. Niestety, powierzchnie pokryte tego rodzaju produktami są z reguły nieco bardziej narażone na zarysowania niż warianty olejowane.

Należy również pamiętać o tym, aby regularnie czyścić podłogę, którą zdobi Deska Barlinecka olejowana lub lakierowana. Pielęgnacja obejmuje regularne usuwanie z jej powierzchni wszelkich zabrudzeń. Jeśli zauważysz na parkiecie plamę, spróbuj ją zmyć za pomocą produktów dostosowanych do konkretnego rodzaju podłogi. Szeroki wybór środków czyszczących znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Pamiętaj też o częstym zamiataniu podłogi, co pozwoli uniknąć jej zarysowania.

Jak wygląda renowacja Deski Barlineckiej?

Jeżeli pomimo pielęgnacji Deski Barlineckiej pojawią się na niej wyraźne ślady użytkowania, nie musi to oznaczać, że konieczna jest wymiana podłogi. Często, aby przywrócić jej doskonały wygląd, wystarczy przeprowadzić jej renowację. Zaletę opisywanego materiału stanowi fakt, że możesz wykonywać ją kilkakrotnie bez obaw. Należy jednak pamiętać, że podłóg warstwowych się nie cyklinuje. Zamiast tego, trzeba zeszlifować zniszczoną powierzchnię, a następnie zabezpieczyć parkiet jednym z wcześniej wspomnianych produktów — olejem lub lakierem bez względu na to, jak została ona zamontowana.

Jeśli będziesz trzymać się przedstawionych w tekście wskazówek, bez wątpienia uda Ci się zapewnić doskonały wygląd swojej podłodze z Deski Barlineckiej olejowanej lub lakierowanej. Pielęgnacja tego rodzaju powierzchni to przede wszystkim dbanie o utrzymanie jej w czystości z wykorzystaniem odpowiednich środków, a także regularne olejowanie lub lakierowanie. W razie wątpliwości, na jakie produkty postawić, pomożemy w wyborze odpowiednich wariantów.