LOOS710PIN 0,125LLOOS710PIN 0,125L
LOOS710PIN 0,125L
LOOS710PIN 0,125L
Udostępnij:

Lazura Olejna do Ochrony Drewna OSMO to dekoracyjna, transparentnie barwiąca powłoka do ochrony drewna na zewnątrz. Została opracowana na bazie naturalnych olejów roślinnych, które wnikają głęboko w drewno, zachowując jego elastyczność i zdrowy wygląd. Olej lazurowy Osmo nadaje drewnu piękny kolor, pozostawiając doskonale widoczny rysunek słojów drewna.

Olej lazurowy Osmo - trwały i bezpieczny

Olej lazurowy Osmo skutecznie osłania drewno przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych i szkodnikami. Dzięki temu pozwala zachować nienaganną estetykę mebli i zewnętrznych elementów wykończeniowych. Oferowany przez nas olej lazurowy Osmo tworzy na powierzchni specjalną, mikroporowatą powłokę, która doskonale chroni drewno, jednocześnie pozwalając mu swobodnie oddychać. Dzięki temu bezinwazyjnie redukuje jego pęcznienie i kurczenie się. Ochronna powłoka zapobiega też pękaniu, wybrzuszaniu się czy odpryskiwaniu drewna. Olej lazurowy Osmo wykazuje działanie hydrofobowe. To oznacza, że nie dopuszcza do wniknięcia w chronioną powierzchnię wilgoci czy wody. Jednocześnie zapobiega niszczeniu drewna przez szkodliwe działanie promieni UV.

Jak stosować olej lazurowy Osmo?

Olej lazurowy Osmo to innowacyjny produkt, który jest prosty i wygodny w użyciu. W celu odświeżenia powierzchni wystarczy ją po prostu oczyścić i powtórnie przemalować; szlifowanie i gruntowanie powierzchni nie jest konieczne. Ta nowoczesna i wydajna lazura do drewna jest bardzo łatwa w aplikacji. Podczas dokonywania renowacji nie rozwarstwia się ani nie zasycha podczas nakładania. Olej lazurowy Osmo oferujemy w cenie atrakcyjnej dla klienta.

Lazura Olejna do Ochrony Drewna zawiera aktywne składniki chroniące ją przed atakiem pleśni, alg i grzybów i sprawdza się od dziesięcioleci, również w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Główne zalety

 • grunt i lazura do drewna w jednej, innowacyjnej powłoce
 • hydrofobowa, odporna na działanie czynników atmosferycznych i promieni UV
 • chroni drewno przed wodą i brudem
 • mikroporowata powłoka pozwala drewnu swobodnie oddychać
 • redukuje pęcznienie i kurczenie się drewna – nie pęka, nie łuszczy, ani nie odpryskuje
 • łatwa aplikacja i renowacja – nie wymaga szlifowania ani gruntowania
 • aktywne składniki chronią powłokę przed atakiem pleśni, glonów i grzybów
 • bardzo wydajna

Olej lazurowy Osmo - zastosowanie

 • do zabezpieczenia i transparentnego barwienia drewna na zewnątrz
 • idealna do fasad, elewacji, wiat garażowych, balkonów, tarasów, bram, pergoli, mebli ogrodowych, altanek (elementy niestabilne wymiarowo) do drzwi, okien i okiennic (elementy stabilne wymiarowo)

Olej lazurowy Osmo - wskazówki

 • Olej lazurowy Osmo tworzy powłokę, która po wyschnięciu ma najpierw delikatny połysk, a następnie staje się jedwabiście matowa.
 • Jasne, transparentne odcienie lazury do drewna zapewniają ograniczoną ochronę UV (przed blaknięciem i szarzeniem pod wpływem promieni słonecznych), dlatego nie są zalecane do pokrywania mocno nasłonecznionych powierzchni.
 • Jeżeli powierzchnia drewniana na zewnątrz (np. okna, fasady) ma mieć zapewnioną dodatkową ochronę UV, po całkowitym wyschnięciu Lazury Olejnej do Ochrony Drewna zalecamy pokrycie jej 1x warstwą Oleju Ochronnego UV (410 wolnego od biocydów lub 420 z filmem ochronnym). Olej Ochronny UV dodatkowo zabezpieczy powierzchnię przed zabrudzeniem i przedłuży trwałość powłoki Olejnej do Ochrony Drewna (nie dotyczy białej Lazury do Ochrony Drewna: 900).
 • Jeśli pożądana jest dodatkowa ochrona przed pleśnią, sinizną lub owadami (szczególnie dla drzew iglastych, jak np. sosna), na drewno należy wcześniej – możliwie ze wszystkich stron – nałożyć Impregnat do drewna WR
 • Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia (wilgotność max. 20%). Do aplikacji warto wybrać bezdeszczowe dni, aby lazura mogła wyschnąć. Jeśli to możliwe, drewno należy pokryć pierwszą warstwą lazury ze wszystkich stron jeszcze przed montażem.
 • Lazura Olejna do Ochrony Drewna jest powłoką transparentną. Otrzymany kolor powierzchni zależy więc od naturalnego odcienia pokrywanego drewna i może się różnić od próbek na wzorniku. Dlatego każdorazowo – zwłaszcza w przypadku nieznanego podłoża – zaleca się wykonanie próby.
 • Wszystkie odcienie lazury można ze sobą mieszać dla uzyskania nowego koloru. Od ilości 1 x 2,5L z każdego koloru wybranego do mieszania, można zamówić 186 klasycznych kolorów RAL i 1950 odcieni NCS. Lazury umożliwiają przebijanie podłoża, więc efekt końcowy może się różnić od kolorów RAL/NCS.
 • Jeżeli drewno poszarzało, przed aplikacją Lazury Olejnej do Ochrony Drewna można mu przywrócić naturalną barwę przy pomocy Żelu do usuwania szarości drewna firmy OSMO
 • Ze względu na zawartość biocydów Lazura Olejna do Ochrony Drewna jest zalecana tylko do drewna na zewnątrz. Aktywne składniki ograniczają ryzyko ataku alg i grzybów – w tym celu należy nałożyć 2 powłoki. Zgodnie z najnowszymi badaniami technicznymi, nie da się osiągnąć trwałej ochrony przed atakiem grzybów i glonów.
 • Jeżeli drewno nie wchłania materiału tak samo na całej powierzchni, otrzymana powłoka może być niejednolita. Dla uzyskania równej, matowej powierzchni zalecamy wykończenie powłoki pigmentowej dodatkową warstwą bezbarwnej, matowej (701). Zmatowienie błyszczących miejsc nada powierzchni piękny, jednolity wygląd.

Olej lazurowy Osmo - wydajność

1 litr oleju lazurowego Osmo wystarcza na ok. 26 m² powierzchni pokrytej jedną powłoką w przypadku drewna zeszlifowanego oraz 12 m² powierzchni pokrytej jedną powłoką w przypadku drewna szorstkiego. Pokrycie produktem zależy w znaczącym stopniu od charakteru drewna. Wszelkie informacje odnoszą się do gładkich i skrawanych/obrobionych powierzchni. Inne powierzchnie nie gwarantują całkowitego pokrycia.