Nowe produkty BONA oraz nowy design opakowań

Dodano:2016-07-06
Kategorie:NowościBona połączyła wszystkie swoje lakiery podkładowe i nawierzchniowe do podłóg drewnianych – dodała trzy nowe - i powstał wyjątkowy, w pełni kompatybilny system. Nowy system produktów daje bardzo dużą ilość kombinacji kolorystycznych, stopnia połysku i wytrzymałości. Każdy z lakierów  podkładowych Bona można bezpiecznie stosować z każdym lakierem nawierzchniowym Bona na bazie wody.

Wszystkie lakiery posiadają certyfikat GREENGUARD, wydawany przez niezależną organizację UL Environment. Normy  GREENGUARD są jednymi z najbardziej rygorystycznych norm na świecie dotyczących emisji związków chemicznych, zatem  certyfikowane produkty wyróżniają się niską emisją i przynoszą minimalny stopień zanieczyszczeń wewnątrz pomieszczeń.
Lakiery podkładowe oferują wybór kolorytu od skandynawskiej bieli po bursztyn. W skład tej gamy wchodzą znane już parkieciarzom, Bona Classic – nie żółknie, Bona Intense – na podłogi, które mają dawać wrażenie ciepła, Bona Amber – uwydatnia bogaty kolor ciemnego drewna egzotycznego, oraz Bona Quick – szybkoschnący lakier podkładowy o konsystencji żelu. Dołączają do nich Bona White, opracowany specjalnie by pomóc osiągnąć popularny wygląd wybielonego drewna – jego intensywność można kontrolować zmieniając liczbę zaaplikowanych warstw. Wszystkie z tych lakierów podkładowych na bazie wody mają bardzo niską zawartość VOC, wzmacniają przyleganie lakieru nawierzchniowego i redukują ryzyko bocznego sklejania klepek. Są kompatybilne z praktycznie każdym rodzajem drewna.


Z kolegi gama lakierów nawierzchniowych została poszerzona o dwa produkty. Jest to Bona Mega Natural, który opracowano do miejsc użytku publicznego, jak i mieszkań. Zachowuje on naturalny wygląd i odczucie surowego drewna. Bona Traffic Natural oferuje te same doznania, jednak jest jeszcze bardziej wytrzymały i nadaje się do obszarów użyteczności publicznej o ekstremalnie dużym natężeniu ruchu. Dla uwydatnienia tego efektu surowego drewna rekomenduje się zastosować lakier podkładowy Bona White.