Jaka jest różnica między pastą do podłóg a środkiem odświeżającym do podłóg drewnianych?

Dodano:2023-03-22
Kategorie:Porady

polish vs refresher

Jaka jest różnica między pastą do podłóg a środkiem odświeżającym do podłóg drewnianych?

Zastanawiasz się nad pielęgnacją lakierowanej podłogi drewnianej, ale nie wiesz, czy powinieneś użyć Bona Wood Floor Polish lub Bona Wood Floor Refresher? Nie ma problemu, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci rozważyć różnice i znaleźć najlepszą opcję dla Twojej podłogi.

Oba są produktami do konserwacji lakierowanych podłóg drewnianych

Kiedy podłoga jest porysowana i matowa, czas ją konserwować. Zarówno Bona Wood Floor Polish, jak i Bona Wood Floor Refresher zostały opracowane do pielęgnacji lakierowanych podłóg drewnianych Oba produkty zapewniają ciągłą ochronę przed zużyciem, wypełniają mikrorysy i nadają nowy połysk matowej podłodze drewnianej. A co najważniejsze, można je łatwo nakładać, aby uzyskać zupełnie nowy wygląd podłogi.
 
Jaka jest różnica?

Największą różnicą jest to, w jaki sposób można traktować powierzchnię na późniejszym etapie, gdy drewniana podłoga wymaga gruntownej renowacji. Bona Wood Floor Refresher stwarza lepsze warunki do ponownego malowania, ponieważ łatwiej jest zeszlifować podłogę, niezależnie od tego, ile aplikacji zastosowano na przestrzeni lat. Bona Wood Floor Polish jest natomiast trudniejsza do usunięcia podczas przygotowywania podłogi do ponownego lakierowania.

Kolejną różnicą jest to, że Bona Wood Floor Polish jest dostępna w dwóch poziomach połysku, matowym i błyszczącym, w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Podczas gdy Bona Wood Floor Refresher jest dostępny tylko w jednym połysku, który dostosowuje się do aktualnego połysku Twojej podłogi; czyniąc ją tylko nieco bardziej błyszczącą. Wybierając produkt, pamiętaj, jaki stopień połysku ma dzisiaj Twoja lakierowana podłoga drewniana i zawsze wykonaj próbę w niewidocznym miejscu, aby efekt spełnił Twoje oczekiwania.
 
Jak stosować pastę do podłóg i odświeżacz do podłóg drewnianych?

Zalecamy obejrzenie tego krótkiego filmu o tym, jak nakładać Bona Wood Floor Polish lub Bona Wood Floor Rereher przed nałożeniem któregokolwiek z produktów.
 
Tylko pamiętaj: wyczyść podłogi Bona Wood Floor Cleaner, nałóż Bona Wood Floor Polish lub Bona Wood Floor Refresher czystym padem aplikacyjnym Bona z mikrofibry , a następnie po prostu pozostaw do wyschnięcia na co najmniej godzinę przed chodzeniem po niej w skarpetkach. Zalecamy odczekanie nocy przed chodzeniem po podłodze w butach. A wszystko to robisz samodzielnie, bez udziału rzemieślników.

Masz olejowane podłogi drewniane? Oferujemy również Bona Oiled Wood Floor Refresher specjalnie zaprojektowany, aby nie tylko odżywiać olejowane podłogi drewniane, ale także zapewnia warstwę ochronną.